Alnatura Cremă tartinabilă ecologică cu sfeclă roșie și hrean, 180 g

Ideală pe pâine sau ca dip savuros

11,69 lei

(64,94 lei / kg, incl. 11% TVA. - plus transport )

Conţinut: 180 g

În stoc

Livrare până la vineri, 09. octombrie dacă comanzi până la duminică ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 342,87 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Aromă fină și echilibrată
  • Ușor picantă
  • Gust armonios
  • Vegan Vegan
  • Vegetarian Vegetarian

Frecvent cumpărat împreună cu Alnatura Pastă tartinabilă ecologică Toscana, 180 g

Alnatura Cremă tartinabilă ecologică cu sfeclă roșie și hrean, 180 g 11,69 lei (64,94 lei / kg)
Alnatura Pastă tartinabilă ecologică Toscana, 180 g 11,19 lei (62,17 lei / kg)
Preț total: 22,88 lei
Descriere

Cremă tartinabilă fină, cu o aromă deosebită, îmbogățită cu semințe de floarea-soarelui măcinate. Combinația dintre sfecla roșie și hrean oferă o experiență gustativă unică, cu o notă subtilă de picant. Savureaz-o simplu, pe pâine proaspătă, folosește-o ca dip pentru legume sau ca bază creativă pentru sosuri.

Nr. art.: XPI-MM-138656
Conținut: 180 g
EAN: 4104420238978
Nr. producător: 138656
Mărci: Alnatura
Tipuri de alimentație: Vegan, Vegetarian
Categorii: Cremă tartinabilă
Caracteristici produs nou: Vegan, Vegetarian
Condiții de depozitare: a se consuma rapid după deschidere
Ingrediente

36 % Sfeclă roșie (nap)[2], 20 % Semințe de floarea-soarelui[2], Sonnenblumenöl[2], Concentrat de suc de lămâie[2], apă potabilă, 5 % Meerrettich[2], 3 % Concentrat de suc de sfeclă roșie[2], Speisesalz, Oțet de rachiu[2], Gumă de guar (E412)[1]

  1. Agent de îngroșare, provenit din agricultura ecologică.
  2. din agricultura ecologică
Valoare nutrițională
Valoare nutrițională pe 100 g
Conținut energetic / Valoare energetică 1181 / 282 kJ / kcal
Grăsimi 25 g
  din care acizi grași saturați 2,3 g
Carbohidrați 7 g
  din care Zahăr 5,8 g
Fibre 3 g
Proteine 5,7 g
sare 1,9 g
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Operator responsabil din domeniul alimentar: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Germania, www.alnatura.de
Garanție legală: Garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Alnatura Cremă tartinabilă ecologică cu sfeclă roșie și hrean

1 recenzie în alte limbi

5,0 din 5 stele
5 stele
2 (100%)
4 stele
0 (0%)
3 stele
0 (0%)
2 stele
0 (0%)
1 stea
0 (0%)

2 evaluări

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 1 recenzie într-o altă limbă.