Alnatura Zahăr gelifiant ecologic 2:1, 500 g

Cel mai gustos este cel făcut în casă

13,29 lei

(26,58 lei / kg, incl. 11% TVA. - plus transport )

Conţinut: 500 g

Încă 8 bucăți în stoc

Livrare până la miercuri, 07. octombrie dacă comanzi până la miercuri ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 342,58 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Calitate ecologică
  • Vegan
  • Ideal pentru gemuri, dulcețuri, jeleuri și altele
  • Certificat organic Certificat organic
  • Vegan Vegan
  • Vegetarian Vegetarian

Frecvent cumpărat împreună cu Alnatura Drojdie uscată ecologică pentru copt, 7 g

Alnatura Zahăr gelifiant ecologic 2:1, 500 g 13,29 lei (26,58 lei / kg)
Alnatura Drojdie uscată ecologică pentru copt, 7 g 3,19 lei (455,71 lei / kg)
Preț total: 16,48 lei
Descriere

Dulceața blândă a zahărului gelifiant ecologic Alnatura este perfectă pentru prepararea acasă a gemurilor, dulcețurilor, jeleurilor și altor bunătăți, asigurând consistența ideală. Conține zahăr brut din trestie și pectină. O cutie este suficientă pentru 1 kg de fructe sau 750 ml de suc, iar pe ambalaj găsești instrucțiuni detaliate.

Mod de preparare recomandat:

  1. Tocă sau pasează fin fructele pregătite.
  2. Amestecă fructele cu zahărul gelifiant și sucul de lămâie, apoi adu totul la fierbere, amestecând constant. Fierbe viguros cel puțin 3 minute.
  3. Testul de gelifiere: Cu puțin timp înainte de final, pune o linguriță din amestec pe o farfurie și lasă să se răcească puțin. Dacă se întărește, gemul este gata de pus în borcane. Dacă nu, continuă fierberea încă 2-3 minute.
  4. Toarnă gemul fierbinte în borcane curate, până la margine, și închide-le bine. Răstoarnă-le cu capul în jos pe capac și lasă-le să se răcească.
Nr. art.: XPI-MM-144913
Conținut: 500 g
EAN: 4104420136946
Nr. producător: 144913
Mărci: Alnatura
Tipuri de alimentație: Vegan, Vegetarian
Categorii: Îndulcitori
Caracteristici produs nou: Certificat organic, Vegan, Vegetarian
Condiții de depozitare: a se păstra la loc uscat
Poate conține urme de: A - Gluten, F - boabe de soia, G - Lapte, H - fructe cu coajă, N - Semințe de susan, P - Lupin
Ingrediente

97,4 % zahăr brut din trestie[1], agent gelifiant (Pectină)

  1. din agricultura ecologică
Valoare nutrițională
Valoare nutrițională pe 100 g
Conținut energetic / Valoare energetică 1620 / 387 kJ / kcal
Grăsimi 0,5 g
  din care acizi grași saturați 0,1 g
Carbohidrați 96 g
  din care Zahăr 96 g
Fibre 1,7 g
Proteine 0,5 g
sare 0,07 g
Informații juridice
Operator responsabil din domeniul alimentar: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Germania, www.alnatura.de

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Alnatura Zahăr gelifiant ecologic 2:1