Rapunzel Cremă Bio de migdale, 250 g

Experiență rafinată, ușor de întins

34,59 lei

(138,36 lei / kg, incl. 11% TVA. - plus transport )

Conţinut: 250 g

Încă 5 bucăți în stoc

Livrare până la vineri, 09. octombrie dacă comanzi până la duminică ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 342,87 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • 57 % migdale prăjite
  • Aromă de nucă, caramel și textură crocantă
  • Rețetă vegană
  • Vegan Vegan
  • Vegetarian Vegetarian

Frecvent cumpărat împreună cu Rapunzel Pastă tartinabilă ecologică din migdale, 500 g

Rapunzel Cremă Bio de migdale, 250 g 34,59 lei (138,36 lei / kg)
Rapunzel Pastă tartinabilă ecologică din migdale, 500 g 85,19 lei (170,38 lei / kg)
Preț total: 119,78 lei
Descriere

Pentru cei care nu au încercat această cremă de migdale: merită descoperită! Conține 57% migdale prăjite, zahăr integral Rapadura și zahăr Cristallino din trestie, oferind o aromă intensă de nucă și dulceață caramelizată. Textura cremoasă se întinde ușor, fiind potrivită la micul dejun sau pentru deserturi. Rețetă vegană.

Nr. art.: XPI-BIOG-209422
Conținut: 250 g
EAN: 4006040013341
Nr. producător: 209422
Mărci: Rapunzel
Tipuri de alimentație: Vegan, Vegetarian
Categorii: Alimente
Caracteristici produs nou: Fără organisme modificate genetic, Vegan, Vegetarian
Condiții de depozitare: A se păstra la loc răcoros și uscat
Poate conține urme de: E - arahide, G - Lapte, N - Semințe de susan, P - Lupin
Ingrediente

57 % Mandeln[1], ulei de palmier[1], 8 % făină de migdale[1], rohrzucker[1], zahăr integral din trestie[1], sare de mare

  1. din producție organică controlată

Conține fructe cu coajă lemnoasă

Valoare nutrițională
Valoare nutrițională pe 100 g
Conținut energetic / Valoare energetică 2793 / 667 kJ / kcal
Grăsimi 58 g
  din care acizi grași saturați 15,8 g
Carbohidrați 15,5 g
  din care Zahăr 11,7 g
Fibre 8,7 g
Proteine 16,5 g
sare 0,16 g
Compoziție

Vitamine și minerale

Compoziție pe 100 g
vitamina B2 (Riboflavină) 0,6 mg
vitamina E (Tocoferol) 15,8 mg
Calciu 241 mg
fier 4,1 mg
magneziu 162 mg
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Operator responsabil din domeniul alimentar: RAPUNZEL NATURKOST GmbH, Rapunzelstraße 1, 87764, Legau, Germania, www.rapunzel.de
Garanție legală: Garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Rapunzel Cremă Bio de migdale