Schalk Mühle Ulei ecologic austriac de camelină, presat la rece, 250 ml

Presat la rece

58,09 lei

(232,36 lei / l, incl. 11% TVA. - plus transport )

Conţinut: 250 ml

Încă 1 bucată în stoc

Livrare până la vineri, 09. octombrie dacă comanzi până la duminică ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 342,87 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Bogat în acizi grași Omega 3
  • 100% ecologic
  • Potrivit pentru numeroase rețete delicioase

Frecvent cumpărat împreună cu Alnatura Semințe de in auriu ecologice, 500 g

Schalk Mühle Ulei ecologic austriac de camelină, presat la rece, 250 ml 58,09 lei (232,36 lei / l)
Alnatura Semințe de in auriu ecologice, 500 g 15,99 lei (31,98 lei / kg)
Preț total: 74,08 lei
Descriere

Uleiul de camelină este alegerea perfectă pentru vegetarieni și vegani, datorită conținutului ridicat de acizi grași Omega 3 — aproximativ 45%. O mică cantitate adăugată la micul dejun, de exemplu în musli, oferă un plus de energie pentru întreaga zi. Savurează-l în rețete variate pentru un aport sănătos de Omega 3!

Nr. art.: XPI-SM-5540
Conținut: 250 ml
EAN: 9120062430575
Nr. producător: 5540
Mărci: Schalk Mühle
Categorii: Alimente
Condiții de depozitare: A se păstra la loc răcoros, uscat și ferit de lumină
Ingrediente

100 % Leindotteröl (aus Österreich)[1]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Valoare nutrițională
Valoare nutrițională pe 100 g
Conținut energetic / Valoare energetică 3768 / 900 kJ / kcal
Grăsimi 100 g
  din care acizi grași saturați 15 g
  din care acizi grași mononesaturați 35 g
  din care mehrfach ungesättigte Fettsäuren 49 g
Carbohidrați 0 g
  din care Zahăr 0 g
Proteine 0 g
sare 0 g
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Operator responsabil din domeniul alimentar: Schalk Mühle Gmbh & Co KG, Kalsdorf 18, 8262, Ilz, Austria, www.schalk-muehle.at
Garanție legală: Garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Schalk Mühle Ulei ecologic austriac de camelină, presat la rece

2 recenzii în alte limbi

5,0 din 5 stele
5 stele
2 (100%)
4 stele
0 (0%)
3 stele
0 (0%)
2 stele
0 (0%)
1 stea
0 (0%)

2 evaluări

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 2 recenzii în alte limbi.